سبد خرید0
ردیفکالاتعدادمبلغ کل
|

تمام کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

اخبار
پنداژ کمان چیست

پنداژ کمان چیست

قدرت یا پنداژ کمان چگونه محاسبه می شود
 
 

پنداژ کمان یعنی نیرویی که برای کشیدن کمان به اندازه ۲۸ اینچ(۷۱ سانت) لازم است.

هر چه پنداژ نوشته شده روی کمان بیشتر باشد سرعت و قدرت تیر آن بیشتر است و به همون اندازه نیروی بیشتری لازم است تا کمان کشیده شود. اگر پنداژ یک کمان 34 پوند باشد یعنی شما باید 34 پوند(15.5 کیلوگرم) نیرو به کمان وارد کنید تا به اندازه 71 سانتی متر کشیده شود(به شرطی که طول دستتان اجازه دهد 71 سانتی متر بکشید)

هر پوند 455 گرم می باشد وقتی از کمانی با پنداژ 40 پوند صحبت می شود یعنی نیرویی معادل 18.2 کیلوگرم برای کشیدن کمان لازم است.هر چه طول قد شما بیشتر باشد با توجه به طول کشش بیشتر پنداژ کمتری بهتر است انتخاب کنید .

توضیحات جامع تر برای پنداژ دقیق کمان برای دست شما

 کسانی که قدشان ۱۷۸ سانتی متر باشد طول کشش(draw) دست آنها ۲۸ اینچ است و پنداژی که روی کمان نوشته دقیقا همان پنداژی است که برای کشیدن کمان لازم است..

یک مثال برای روشن شدن موضوع: اگه قد شما ۱۷۰ سانتی متر باشد طول کشش شما ۲۶ اینچ می شود پس اگر کمانی گرفتید که روی بازوش نوشته شده بود ۳۰ پوند برای شما ۲۸ پوند جواب می دهد ولی اگر قد شما ۱۸۵ سانتی متر باشد طول کشش کمان برای این قد ۲۹ اینچ است وهمون کمان ۳۰ پوند برای دست شما ۳۲ تا ۳۴ پوند جواب می دهد.

برای اینکه هر کسی بدونه کمونش با طول دست خودش چه پنداژی داره از وسیله ای به نام نیرو سنج کمان یا بو اسکیل استفاده می کنند که در دو نوع دیجیتال و معمولی پیدا میشه

نکته: نکاتی که درباره پنداژکمان در بالا گفته شد مربوط به کمانهای ریکرو می باشد در کمانهای کامپاند چون طول کشش یا دراو ثابت است پنداژ هم ثابت است